RESMİ KURUMLAR
991. DÖNEM İNFAZ VE KORUMA MEMURU YETİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI YEMİN TÖRENİ

    991. Dönem İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitim Programı Yemin Töreni İstanbul Eğitim Merkezi Başkanı Bedir FİDAN, Şube Müdürü Ziya BAYTAM, Eğitim Merkezi öğretim görevlileri, idari personel ve kursiyerlerin katılımıyla gerçekleşti.

    Başkan FİDAN; ''Anayasa ve mevzuat dışında hiçbir şeyi rehber almayacağınızı biliyoruz. Bizler kamu görevlisiyiz ve bundan sonraki meslek hayatlarınızda anayasaya ve kanunlara sadık kalarak görevlerinizi yerine getireceğinize inanıyoruz.

    Sizler çok kutsal bir görevi üstlendiniz. Sizlere insanların canları emanet ediliyor. Emanet toplumun en güvenilir kişilerine verilir. Mekke'nin emanetleri nasıl ki Peygamberimiz Hz. Muhammed'e emanet edildiyse insanların canları ve malları sizin nezdinizde devletin emanetidir. Hangi suçtan tutuklu ya da hükümlü olursa olsun ırk, dil, cinsiyet, inanç, renk, mezhep herhangi bir ayrım yapmaksızın, kanunların emrettiği şekilde görevlerinizi yapmanızı ve hükümlü tutukluların cezalarının infazlarının sağlanarak yeniden topluma kazandırmış bir şekilde nihayete erdirmenizi temenni ediyorum.

    Burada görev yapmakta olan öğretim görevlilerine ve personele çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki eğitim dönemlerinde tekraren karşılaşmayı ümit ediyorum. Sizlere meslek hayatınızda başarılar diliyorum.'' diyerek sözlerini tamamladı.

    Konuşmaların ardından 991. Dönem İnfaz ve Koruma Memurları Yetiştirme Eğitimi Programı'nı tamamlayan kursiyerler coşkulu bir şekilde yemin ettiler.

    Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi olarak tüm kursiyerlerimize meslek hayatlarında üstün başarılar dileriz.

           
İSTANBUL EĞİTİM MERKEZİ
SİTEMİZİ
 
Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.